Angrešt stromkový červený HINNONMÄKI ROT

Dezertní drůda, která vyniká vysokou plodností a atraktivní barvou plodů. Jiný název HINNONMÄKI RED.
Kód: 203,12
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Angrešt
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    120 Kč

Konzumní zralost: přelom června a července 

Sklizeň: přelom června a července

Tvar plodu: středně velký, hladký

Barva plodu: červená

Dužina: sladkokyselá až navinule sladká, lahodné chuti

Použití: přímý konzum, zavařování

Dezertní drůda angreštu nenáročná na pěstování. Růst je střední a vytváří středně hustou korunu. Vyniká vysokou a brzkou plodností. Plody jsou středně velké, slupka je tenká, hladká červené barvy. Po dozrávání plody neopadávají. Dužnina je sladkokyselá až navinule sladká, lahodné chuti. Odrůda je tolerantní k napadení americkým padlím angreštovým. Pěstitelsky nenáročná odrůda.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin  pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám:  Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit)