Angrešt stromkový červený DR. ROKULA

Německá odrůda s tmavě červenými navinulými sladkokyselými plody
Kód: 203,13
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Angrešt
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    140 Kč

Konzumní zralost:  konec července

Sklizeň:  konec července

Tvar plodu:   středně velký až velký, kulovitý až elipsovitý

Barva plodu:  tmavě červená 

Dužnina:   navinulá sladkokyselá, středně aromatická

Použití:   přímý konzum i konzervárenské zpracování

Růst:   středně bujný 

Německá středně raná až pozdní odrůda stromkového červeného angreštu. Plody jsou středně velké až velké, kulovité až elipsovité. Dozrávají koncem července. Dužnina je navinulá sladkokyselá, středně aromatická. Plodnost je vysoká a pravidelná. Nejvhodnější pro pěstování jsou lehčí, humózní a vlhké půdy. Tyto stromky angreštu jsou vysoce odolné proti napadení americkým padlím. Pěstitelsky nenáročná odrůda.

Výsadba keřového angreštu: Sazenice angreštu vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe. Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).