Angrešt stromkový bílý Invicta

Raná odrůda bílého stromkového angreštu vhodná pro přímou konzumaci i zavařování, nenáročná na pěstování.
Kód: 202,01
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Angrešt
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    140 Kč

Konzumní zralost:   1. - 10. července

Sklizeň:   1. - 10. července

Tvar plodu:   středně velký, elipsovitý

Barva plodu:   žlutozelená

Dužnina:   sladce navinulá

Použití:   přímá konzumace, zavařování

Růst:   je střední a vytváří středně hustou korunu.

Raná odrůda stromkového bílého angreštu Invicta vyšlechtěného v Anglii. Plody jsou středně velké elipsovitého tvaru, slupka je tenká, žlutozelené barvy. Dužnina je sladce navinulé chuti. Plodnost je velká a pravidelná. Nejvhodnější pro pěstování jsou lehčí, humózní a vlhké půdy. Tyto stromky angreštu jsou vysoce odolné proti napadení americkým padlím. Pěstitelsky nenáročná odrůda.

Výsadba stromkového angreštu: Sazenice angreštu Invicta vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m. Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).