Angrešt stromkový bílý HINNONMÄKI GRÖN

Švédská odrůda bujně rostoucího angreštu s chutnými sladce navinulými plody
Kód: 202,13
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Angrešt
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    140 Kč

Konzumní zralost:  začátek července

Sklizeň:   začátek července

Tvar plodu:   středně velký, elipsovitý

Barva plodu:   jasně zelená až zelenožlutá

Dužnina:   sladkokyselá až sladce navinulá

Použití:   přímá konzumace, zavařování

Růst:   je bujný, silný a vytváří husté koruny.

Raná odrůda keřového bílého angreštu Hinnonmäki grön vyšlechtěného ve Švédsku. Plody jsou středně velké elipsovitého tvaru, slupka je tenká, jasně zelené až zelenožluté barvy. Dužnina je sladkokyselé až sladce navinulé chuti. Plodnost je vysoká a pravidelná. Nejvhodnější pro pěstování jsou lehčí, humózní a vlhké půdy. Tyto keře angreštu jsou vysoce odolné proti napadení americkým padlím. Pěstitelsky nenáročná odrůda.

Výsadba keřového angreštu: Sazenice angreštu vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe. Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).