Angrešt keřový červený KAMENIAR

Poloraná odrůda původem z Ukrajiny s velkými až velmi velkými tmavě červenými plody
Kód: 204,16
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Angrešt
Vaše cena:    80 Kč

Konzumní zralost: začátek července

Sklizeň: začátek července

Tvar plodu: velký až velmi velký, oválný

Barva plodu: tmavěčervená, lesklá

Dužina:  šťavnatá, sladkokyselá, aromatická, velmi chutná

Použití: přímý konzum, konzervace

Odrůda angreštu původem z Ukrajiny. Jedná se o poloranou odrůdu angreštu, růst je bujný, tvoří rozložitou korunu. Plodnost je brzká, vysoká a pravidelná. Plody jsou velké až velmi velké, oválné, tmavěčervené, lesklé. Dužina je sladkokyselá, šťavnatá, aromatická, velmi chutná.  Sklízíme je začátkem července. Odrůda je vysoce odolná mrazu i padlí americkému.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka, v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám:  Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit)