Angrešt keřový bílý MUCURINES

Angrešt vhodný pro přímý konzum i konzervaci, vysoce odolný proti americkému padlí.
Kód: 204,13
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Angrešt
Vaše cena:    80 Kč

Konzumní zralost:    II. polovina července

Sklizeň:    II. polovina července

Tvar plodu:   středně velký

Barva plodu:   žlutozelená

Dužnina:   lahodné chuti, sladkokyselá

Odrůda angreštu nenáročná na pěstování. Plody sklízíme v druhé polovině července, jsou středně velké, žlutozelené s lahodnou sladkokyselou chutí. Růst je střední a vytváří středně hustou korunu. Vyniká vysokou a brzkou plodností. Vysoká odolnost proti napadení americkým padlím angreštovým.

Výsadba stromkového angreštu: Sazenice angreštu Mucurines vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m. Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka, v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).