Americká borůvka Elliot

Pozdní odrůda amerických borůvek, úrodná s dobrou skladovatelností plodů.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Borůvky americké

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: II. pol. srpna

Sklizeň: II. pol. srpna

Tvar plodu: střední

Barva plodu: fialovomodrá

Dužina: kyselkavá později sládne

Růst: tvoří silné vzpřímené husté keře, roste až do výšky 1,7 m

Eliot je pozdní odrůda amerických borůvek, velmi plodná, dozrává od druhé poloviny srpna, plody jsou fialovomodré, kyselkavé, později sladké. Při dešti plody ztrácí na kvalitě. Roste silně, vzpřímeně, cca 1,7 m.

Výsadba: Nabízíme rostliny kontejnerované, které se mohou vysazovat téměř kdykoliv za předpokladu správné přípravy záhonu. Stanoviště pro borůvky vybíráme slunné, plody jsou pak chutnější, borůvky vyžadují vlhčí stanoviště, základním požadavkem amerických borůvek je však zvýšená kyselost půdy. Pro výsadbu borůvek se používá rašelina, která má ideální kyselost, ale postrádá živiny, proto je lepší použít substráty určené přímo pro výsadbu borůvek. Na borůvky vykopeme  jámu širokou cca 80 cm a jednotlivé sazenice od sebe dáváme cca 1 m, hloubka tohoto výkopu by měla být cca 40 cm do této připravené jámy vsypeme substrát určený pro borůvky a do něj vysadíme sazenice. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Rostliny přihnojujeme hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím