Americká borůvka Duke

Raná odrůda amerických borůvek, kvete pozdě, ale dozrává brzy.

Skladem: Ne, bude naskladněno začátkem září
Dostupnost: připravujeme na podzim 2019, již dnes můžete objednat
Kategorie: Borůvky americké

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: II. pol. července

Sklizeň: II. pol. července

Tvar plodu: středně velké

Barva plodu: fialovomodrá

Dužina: pevná s vynikající chutí a vůní

Růst: tvoří rozložitější keře, které dorůstají do výšky 1,6 m a je pomalejší.

Duke je odrůda amerických borůvek, která pozdě nakvétá, ale velmi brzy dozrává. Plody dozrávají od druhé poloviny července, jsou středně velké, fialovomodré, pevné, s vynikající chutí a vůní. Plodnost je vysoká a pravidelná. Roste pomalu, tvoří rozložitější keře asi do 1,6 m.  Je vhodná i pro pěstování ve vyšších polohách. 

Výsadba: Nabízíme rostliny kontejnerované, které se mohou vysazovat téměř kdykoliv za předpokladu správné přípravy záhonu. Stanoviště pro borůvky vybíráme slunné, plody jsou pak chutnější, borůvky vyžadují vlhčí stanoviště, základním požadavkem amerických borůvek je však zvýšená kyselost půdy. Pro výsadbu borůvek se používá rašelina, která má ideální kyselost, ale postrádá živiny, proto je lepší použít substráty určené přímo pro výsadbu borůvek. Na borůvky vykopeme jámu širokou cca 80 cm a jednotlivé sazenice od sebe dáváme cca 1 m, hloubka tohoto výkopu by měla být cca 40 cm do této připravené jámy vsypeme substrát určený pro borůvky a do něj vysadíme sazenice. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Rostliny přihnojujeme hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím