Americká borůvka Chanticleer

Americká borůvka Chanticleer je raně dozrávající odrůda s vysokou plodností a vynikajícími plody.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Borůvky americké

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost:   červenec, srpen

Sklizeň:   od první poloviny července

Tvar plodu:   střední až velký kulatý

Barva plodu:   světlemodrá

Dužina:   šťavnatá, sladká, jemně pikantní

Americká borůvka Chanticleer je raně až středně raně dozrávající, nenáročná, mrazu i suchu odolná borůvka. Rodí i bez opylovače. Vysadíme-li v její blízkosti jedince jiné odrůdy, budou výnosy vyšší. Keř americké borůvky Chanticleer roste středně rychle, vzpřímeně a dorůstá do výšky 130 - 160 cm. Vysazujeme na slunečné stanoviště do kyselé humózní půdy. Kvete později, minou ji tedy májové mrazíky. Plody dozrávají od první poloviny července, jsou střední až velké, šťavnaté, aromatické, sladké i jemně pikantní. Obsahuje velké množství vitaminů a minerálních látek, které příznivě působí na lidský organismus. Nejlepší jsou čerstvé, používáme i na džemy a marmelády.

Výsadba: Nabízíme rostliny kontejnerované, které se mohou vysazovat téměř kdykoliv za předpokladu správné přípravy záhonu. Stanoviště pro borůvky vybíráme slunné, plody jsou pak chutnější, borůvky vyžadují vlhčí stanoviště, základním požadavkem amerických borůvek je však zvýšená kyselost půdy. Pro výsadbu borůvek se používá rašelina, která má ideální kyselost, ale postrádá živiny, proto je lepší použít substráty určené přímo pro výsadbu borůvek. Na borůvky vykopeme  jámu širokou cca 80 cm a jednotlivé sazenice od sebe dáváme cca 1 m, hloubka tohoto výkopu by měla být cca 40 cm do této připravené jámy vsypeme substrát určený pro borůvky a do něj vysadíme sazenice. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Rostliny přihnojujeme hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím