Americká borůvka Chandler

Americká borůvka Chandler je středně až pozdně dozrávající velkoplodá odrůda.

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Borůvky americké

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost:   srpen, září

Sklizeň:   od polovivy srpna do poloviny září

Tvar plodu:   velké kulovité 2 – 3 cm

Barva plodu:   světlemodrá

Dužina:   aromatická s vynikající chutí a vůní

Americká borůvka Chandler je středně až pozdně dozrávající, nenáročná, mrazu i suchu odolná borůvka. Rodí i bez opylovače. Vysadíme-li blízko ní odrůdu Coville, budeme mít vyšší výnosy. Keř americké borůvky Chandler je spíše rozložitý, pravidelně větvený, 120 - 150 cm vysoký. Vysazujeme na slunečné stanoviště do kyselé humózní půdy. Kvete v květnu a červnu. Plody dozrávají od poloviny srpna, které jsou světlemodré, kulovité, velmi velké 2 – 3 cm. Ze vzrostlé rostliny můžeme sklidit 5 – 6 kg ovoce. Obsahují velké množství vitaminů a minerálních látek, které příznivě působí na lidský organismus. Nejlepší jsou čerstvé, používáme i na džemy a marmelády. Chuťově je tato odrůda považována za jednu z nejlepších.

Výsadba: Nabízíme rostliny kontejnerované, které se mohou vysazovat téměř kdykoliv za předpokladu správné přípravy záhonu. Stanoviště pro borůvky vybíráme slunné, plody jsou pak chutnější, borůvky vyžadují vlhčí stanoviště, základním požadavkem amerických borůvek je však zvýšená kyselost půdy. Pro výsadbu borůvek se používá rašelina, která má ideální kyselost, ale postrádá živiny, proto je lepší použít substráty určené přímo pro výsadbu borůvek. Na borůvky vykopeme  jámu širokou cca 80 cm a jednotlivé sazenice od sebe dáváme cca 1 m, hloubka tohoto výkopu by měla být cca 40 cm do této připravené jámy vsypeme substrát určený pro borůvky a do něj vysadíme sazenice. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Rostliny přihnojujeme hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím