Americká borůvka Bonus

Středně pozdní až pozdní odrůda s velmi velkými ploše kulovitými plody

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Borůvky americké

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: od poloviny srpna

Sklizeň: od poloviny srpna

Tvar plodu: velmi velký ploše kulovitý až 30 mm

Barva plodu: světlemodrá

Dužina: aromatická, chutná, sladká, měkčí

Opylovač: Elliot, Nelson

Růst: středně silný, dorůstá do výšky 1,4 m

Bonus patří mezi středně pozdní až pozdní odrůdy s vysokou plodností.  Plody má velmi velké (až 30 mm), ploše kulovité, světle modré, velmi chutné. Dozrávají cca od 16. srpna. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Elliot a Nelson. Dorůstá do výšky 1,4 m.

Výsadba: Nabízíme rostliny kontejnerované, které se mohou vysazovat téměř kdykoliv za předpokladu správné přípravy záhonu. Stanoviště pro borůvky vybíráme slunné, plody jsou pak chutnější, borůvky vyžadují vlhčí stanoviště, základním požadavkem amerických borůvek je však zvýšená kyselost půdy. Pro výsadbu borůvek se používá rašelina, která má ideální kyselost, ale postrádá živiny, proto je lepší použít substráty určené přímo pro výsadbu borůvek. Na borůvky vykopeme jámu širokou cca 80 cm a jednotlivé sazenice od sebe dáváme cca 1 m, hloubka tohoto výkopu by měla být cca 40 cm do této připravené jámy vsypeme substrát určený pro borůvky a do něj vysadíme sazenice. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Rostliny přihnojujeme hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím