Americká borůvka Bluejay

Středně raná odrůda amerických borůvek, velmi úrodná s kvalitními plody.

Skladem: Ano
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019
Kategorie: Borůvky americké

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: začátek srpna

Sklizeň: začátek srpna

Tvar plodu: středně velký až velký, kulatý

Barva plodu: fialovomodrá

Dužina: pevná, aromatická, chutná, sladká

Opylovač: Toro

Růst: tvoří silné vzpřímené keře, roste až do výšky 1,8m

Bluejay je středně raná odrůda amerických borůvek, plodnost je vysoká a pravidelná. Kvete později až po jarních mrazech, vyžaduje vlhčí půdu. Středně velké až velké kulaté plody sklízíme od začátku srpna. Mají fialovomodrou barvu, jsou pevné, sladké, cutné, aromatické. Roste vzpřímeně, silně, do výšky asi 1,8 m. Vhodným opylovačem je odrůda Toro.

Výsadba: Nabízíme rostliny kontejnerované, které se mohou vysazovat téměř kdykoliv za předpokladu správné přípravy záhonu. Stanoviště pro borůvky vybíráme slunné, plody jsou pak chutnější, borůvky vyžadují vlhčí stanoviště, základním požadavkemamerických borůvek je však zvýšená kyselost půdy. Pro výsadbu borůvek se používá rašelina, která má ideální kyselost, ale postrádá živiny, proto je lepší použít substráty určené přímo pro výsadbu borůvek. Na borůvky vykopeme jámu širokou cca 80 cm a jednotlivé sazenice od sebe dáváme cca 1 m, hloubka tohoto výkopu by měla být cca 40 cm do této připravené jámy vsypeme substrát určený pro borůvky a do něj vysadíme sazenice. Pokud jsou rostliny v kontajneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Rostliny přihnojujeme hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím