Americká borůvka Bluegold

Pozdní odrůda amerických borůvek, vhodná do všech oblastí.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Borůvky americké

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: II.pol. srpna

Sklizeň: II.pol. srpna

Tvar plodu: velmi velké, zploštělé

Barva plodu: fialovomodrá

Dužina: pevná, chutná

Růst: tvoří husté keře které je nutno prořezávat.

Bluegold je pozdní odrůda amerických borůvek s velmi velkými zploštělými plody. Jsou fialovomodré, pevné, chutné. Sklizeň je od druhé poloviny srpna.  Plodnost je brzká, je vhodná do všech oblastí, jedná se o nenáročnou odrůdu. Plody však opadávají. Roste velmi bujně, je nutné keř pravidelně prořezávat.


Výsadba: Nabízíme rostliny kontejnerované, které se mohou vysazovat téměř kdykoliv za předpokladu správné přípravy záhonu. Stanoviště pro borůvky vybíráme slunné, plody jsou pak chutnější, borůvky vyžadují vlhčí stanoviště, základním požadavkem amerických borůvek je však zvýšená kyselost půdy. Pro výsadbu borůvek se používá rašelina, která má ideální kyselost, ale postrádá živiny, proto je lepší použít substráty určené přímo pro výsadbu borůvek. Na borůvky vykopeme jámu širokou cca 80 cm a jednotlivé sazenice od sebe dáváme cca 1 m, hloubka tohoto výkopu by měla být cca 40 cm do této připravené jámy vsypeme substrát určený pro borůvky a do něj vysadíme sazenice. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Rostliny přihnojujeme hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím