Albizie růžová SUMMER CHOCOLATE - kontejner

Albizia Summer chocolate, okrasná dřevina s temně vínovými listy a krémovým až sytě růžovým kulovitým květenstvím s nápadnými tyčinkami
Kód: 328,09
Dostupnost: od srpna dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: OKRASNÉ DŘEVINY
Vaše cena:    250 Kč

Albízie růžová (kapinice, perská akácie, spící strom, hedvábný strom) je okrasná dřevina z čeledi bobovitých, původem z Asie. Dorůstá do výšky pět a více metrů, květenství je kulovité, krémové a sytě růžové s nápadnými tyčinkami. Kvete na loňských výhonech. Listy okrasné, podobné kapradině, temně vínové barvy, za deště a na noc se pomalu zavírají, proto se jí též říká "spící strom". Jejími plody jsou ploché hnědé lusky 10 - 20 cm dlouhé. Kvete od června do srpna.

Vysazujeme na slunné a chráněné stanoviště, půdu vyžaduje mírně kyselou až neutrální, písčito hlinitou. V prvních dvou letech je třeba rostlinu chránit před mrazy nahrnutím listí a podobně. Je mrazuodolná do -20°C, ovšem nejlépe přezimuje při 2°C až 8°C. Při přezimování nepotřebuje světlo, bude totiž bez listí. Velmi často pěstována jako pokojovka! Řez provádíme v pozdní zimě nebo velmi brzy zjara, stříháme maximálně o 1/3 a důležité je tyto řezy ošetřit balzámem nebo voskem, ať ji nenapadnou houbové choroby.