Vinná réva Rusalka - Bezsemenná - kontejner

Bezsemenná odrůda se sladkými modrofialovými oválnými bobulemi
Kód: 266,45
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní
Vaše cena:    200 Kč

Konzumní zralost: polovina září

Sklizeň: polovina září

Tvar plodu: velmi velký hrozen

Barva plodu: modrofialová oválná bobule

Dužnina: sladká s příjemnou chutí

Rusalka je bezsemenná odrůda oblíbená nejen u dětí. Má velmi velké hrozny, bobule středně velké až velké, oválné, modrofialové. Dužina je sladká s velmi příjemnou chutí. Sklízíme v polovině září.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve vodorovné poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.