Vinná réva Panonia Kince - kontejner

Vinná réva vhodná do teplejších oblastí a k pěstování ve skleníku

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Vinná réva stolní

170 Kč

Cena bez DPH: 147,83 Kč

Konzumní zralost: první polovina září

Sklizeň: první polovina září

Tvar plodu: velký řídký hrozen

Barva plodu: žlutozelená velká elipsovitá bobule

Dužnina: žlutá se zajímavými aromatickými látkami a jemnou tříslovinou

Pannonia Kincse je středně pozdní stolní odrůda vyšlechtěna v Maďarsku roku 1942 (Královna vinohradů x Cegléd szépe), do Státní odrůdové knihy zapsána roku 1980. Dozrává v první polovině září, hrozen je velký, řídký, bobule velká, elipsovitá, žlutozelená. Vhodná do teplejších poloh a k pěstování ve skleníku. Hrozny mají zajímavé aromatické látky a jemné třísloviny, sklizené mají dobrou skladovatelnost.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: univerzální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.

 

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím