Vinná réva Modré stolní - kontejner

Stolní odrůdy mají obvykle velké hrozny a velké sladké bobule s pevnou dužinou. Není u nich kladen příliš velký důraz na vysoký obsah aromatických látek v bobulí
Kód: 266,26
Dostupnost: od března dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Kategorie: Vinná réva stolní
Vaše cena:    180 Kč

Konzumní zralost: druhá polovina září

Sklizeň: druhá polovina září

Tvar plodu: středně velký a hustý hrozen, bobule jsou středně velké, kulaté

Barva plodu: červená až tmavě modrá

Dužnina: středně pevná, sladká, šťavnatá, slupka pevná s voskovým ojíněnim

Stolní odrůdy mají obvykle velké hrozny a velké sladké bobule s pevnou dužinou. Není u nich kladen příliš velký důraz na vysoký obsah aromatických látek v bobulích, jsou vhodná k přímé konzumaci, ale nehodí se k výrobě vína. Odrůdy jsou méně odolné proti plísni révové a padlím révovým, proti plísni šedé a mrazům jsou středně odolné.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepáme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.