Vinná réva GLENORA - bezsemenná

Bezsemenná odrůda s velice aromatickými bobulemi (chuť jahod, angreštu, borůvek i černého rybízu)
Kód: 266,54
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní
Vaše cena:    180 Kč

Konzumní zralost:  září

Sklizeň:  září

Tvar plodu: dlouhý, řídký, válcovitý hrozen (200 - 500g)

Barva plodu:  černomodrá malá až střední kulatá bobule (12 - 18mm)

Dužnina: příjemná ovocná, chuť jahod, angreštu, černého rybízu, borůvek

Glenora je modrá bezsemenná odrůda, vznikla zkřížením Ontario x Kismis černý. Hrozen má dlouhý, řídký, válcovitý (200 - 500g), bobule menší až středně velké, kulaté (12 - 18mm). Chuť příjemná, ovocná, aromatická. Dozrává v září, lze pěstovat bez chemické ochrany.

Výsadba: Sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepáme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.