Třešeň sloupovitá Sylva - kontejner

Třešeň Sylva vhodná k sloupovitému zapěstování. V kontejneru
Kód: 264,01
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy třešní
Vaše cena:    400 Kč

Konzumní zralost: 4. - 5. třešňový týden (2. - 24. 7.)

Sklizeň: 4. - 5. třešňový týden (2. - 24. 7.)

Tvar plodu: středně velký až velký srdčitý

Barva plodu:  tmavě červená

Dužina: červená, středně pevná, šťavnatá, sladce navinulá

Opylovači: Regina

Kořenový bal: kontejner

Sloupovitá třešeň Sylva je díky kompaktnímu růstu a slabě rostoucí podnoži vhodná k sloupovitému zapěstování. Plodí velmi brzy po výsadbě a to začátkem července. Plody jsou středně velké až velké, srdčité, tmavě červené. Dužina je červená, středně pevná, šťavnatá, sladce navinulá. Plodnost je raná, spolehlivá, dobrá.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký, bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.