Švestka sloupovitá Imperial - kontejner

Pozdní švestka určená k sloupovitému zapěstování

V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

360 Kč

Cena bez DPH: 313,04 Kč

Konzumní zralost: začátek září

Sklizeň: začátek září

Tvar plodu: středně velký podlouhlý

Barva plodu: tmavěmodrá

Dužina: sladká, šťavnatá

Použití: přímý konzum

Kořenový bal: kontejner

Imperial je pozdní samosprašná švestka určená k sloupovitému zapěstování. Dozrává začátkem září. Plody jsou středně velké, tmavě modré. Dužina žlutá, velmi šťavnatá. Vhodná i do okrajových oblastí, odolná mrazu, tolerantní k šarce.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Elena je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Ochrana: V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím