Oskeruše 200+ cm

Oskeruše v kontejneru 2 m vysoký stromek v kontejneru. Dlouhověký strom, který nese na podzim ovoce plné vitaminů a minerálů. 

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: NETRADIČNÍ OVOCE

880 Kč

Cena bez DPH: 765,22 Kč

Kořenový bal: kontejner

Stromek o výšce 2 metry a více.

Konzumní zralost: říjen, listopad

Sklizeň: září, říjen

Tvar plodu: kulatý hruškovitý 2 - 3 cm, 6 – 15 g

Barva plodu: žlutozelená s oranžovočerveným líčkem, hustě tečkovaný

Dužina: sladká, šťavnatá, aromatická 

Oskeruše je teplomilný mrazuvzdorný a dlouhověký strom, dorůstá do výšky asi 15 metrů a pěstuje se již od starověku. Plodí za 10 až 15 let po výsadbě, což není tak dlouho, protože se dožívá více jak 400 let. Daří se mu v nadmořských výškách do 500 m, vzácně i do 700 m. Jedince vysazujeme minimálně 10 m od sebe. Kvete bíle v květnu a červnu, plody od září do října opadávají. Aby měly tu nejlepší chuť, je dobré je nechat uležet, takzvaně zhniličkovat. Obsahují velké množství zdraví prospěšných látek, jako jsou vitaminy B2, A, C, minerály vápník, hořčík, draslík, železo, fosfor a bór. Dále organické kyseliny, bílkoviny, pektiny, cukry a vlákninu. Ze vzrostlého stromu lze sklidit 300 až 1000 kg ovoce! Slouží jak k přímé spotřebě a sušení, tak i na marmelády, kompoty, je vynikající na pálenku.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím