Meruňka sloupovitá ORANŽOVÁ - kontejner

Odrůda meruňky vhodná k sloupovitému zapěstování se středně velkými chutnými plody, samosprašná. V kontejneru
Kód: 11239,1
Dostupnost: připravujeme na jaro 2021, již dnes můžete objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Zakrslé odrůdy meruněk
podnož Myrobalán
Vaše cena:    400 Kč

Konzumní zralost: konec července

Sklizeň: konec července

Tvar plodu: středně velký kulovitý

Barva plodu: jasně oranžová

Dužina: oranžová, pevná, šťavnatá, aromatická

Kořenový bal: kontejner

Sloupovitá meruňka oranžová je díky kompaktnímu růstu a slabě rostoucí podnoži vhodná k sloupovitému zapěstování. Plodí velmi brzy po výsadbě a to na konci července. Samosprašná.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných meruněk je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku . Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny(višně, švestky)Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávají všech peckovin lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.