Meruňka Orange red - kontejner

Atraktivní raná odrůda meruněk, plody střední velikosti s výbornou chutí. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   8 - 10 dnů před VP (8 - 23. července)

Sklizeň:   8 - 10 dnů před VP (8. - 23. července)

Tvar plodu:   malý až střední vejčitý

Barva plodu:    oranžová, ze slunečné strany překrytá výrazným červeným  líčkem

Dužnina:   tmavě oranžová, tuhá, středně šťavnatá

Použití:    přímý konzum i konzervace

Růst: středně bujný, koruna je rozložitá

Kořenový bal: kontejner

Raná odrůda meruněk vyšlechtěna v USA. Plodnost je středně brzká, středně velká až velká, pravidelná. Plody meruňky Orange Red jsou malé, vejčitého tvaru, povrh plodu je hrbolatý, základní barva oranžová, na osluněné straně se objevuje výrazné červené líčko. Dužnina je oranžová, tuhá, středně šťavnatá, sladce navinulá. Plody dozrávají  8 - 10 dnů před VP tj. 8. - 23. 7. Odolnost je vysoká proti jarním mrazíkům jak ve dřevě tak i v květu. Lze pěstovat i v okrajových oblastech.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk Orange Red je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím