Maliník WILLAMETTE - kontejner

Oblíbená raná odrůda s velkými pevnými aromatickými plody
Kód: 235,53
Dostupnost: připravujeme na podzim 2021, lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost: polovina června - červenec

Sklizeň: polovina června - červenec

Tvar plodu: velký kulatý

Barva plodu: tmavě červená, lesklá

Dužina: sladká, aromatická, pevná

Použití: přímý konzum, dezerty

Maliník Willamette roste polovzpřímeně, plodí na dvouletém dřevě a hojně obrůstá novými výhony. Plody jsou velké, kulaté, tvarově vyrovnané. Barva tmavě červená, lesklá. Sklízí se od poloviny června do července. Maliny jsou chuťově výborné, sladké, aromatické. Dobře snášejí přepravu. Vysoce odolný proti napadení houbovými a kořenovými chorobami, středně odolný mrazu. Vhodný do všech pěstitelských oblastí.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.