Maliník POLESIE - kontejner

Remontatní odrůda maliníku s velmi chutnými plody.
Kód: 235,67
Dostupnost: od března dostupné na e-shopu a v prodejnách Tovačov, O.N.Ves
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    120 Kč

Konzumní zralost:   začátek července, říjen

Sklizeň:   začátek července, říjen

Tvar plodu:   velký kulovitý

Barva plodu:   tmavě červená

Dužnina:   velmi sladká, velmi chutná

Použití:   přímý konzum i další zpracování

Opylovači:   samosprašná

Růst: středně silný, méně odnožuje

Polesie je odrůda vyšlechtěna v Polsku, u nás hojně pěstovaná. Plodit začíná od začátku července, podruhé plodí od září ař do konce října. Má velké tmavě červené plody, velmi chutné, vhodné na přímý konzum i k dalšímu zpracování. Je vysoce odolná k napadení houbovými chorobami.

Výsadba malin: Sazenice maliníku Polesie vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.