Maliník Pokusa - kontejner

Maliník Pokusa je remontatní odrůda maliníku a velmi chutná desertní odrůda. 


Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Maliny

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Konzumní zralost:   zač. července do října

Sklizeň:   zač. července do října

Tvar plodu:   kulovitý, velký 3 – 3,5g

Barva plodu:   tmavě červená, lehce matná

Dužnina:   velmi chutná

Použití:   přímý konzum, i další zpracování

Opylovači:   samosprašná

Maliník Pokusa plodí na jednoletých výhonech od července až do října, je plně mrazuvdorný. Plody má kulovité, velké 3 – 3,5 g, tmavě červené, lehce matné. Patří mezi nejoblíbenější desertní odrůdy. 

Růst maliníku Pokusa: středně silný, výhony dosahují výšky max. 2 m 

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky a ostružiníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: Provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky. 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím