Maliník JANTAR - kontejner

Nová remontantní odrůda se světle žlutými až tmavě oranžovými plody vynikající chuti.
Kód: 235,75
Dostupnost: od srpna dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost: červen, srpen - říjen

Sklizeň: červen, srpen - říjen

Tvar plodu: středně velký kulatý

Barva plodu: světle žlutá, v plné zralosti až tmavě oranžová, lesklá

Dužnina: velmi sladká, aromatická, výborná, pronikavá

Použití: dezertní odrůda, přímý konzum

Opylovači: samosprašná

Růst: vzpřímený, dosahuje 1 - 1,5 metru

Jantar je dezertní odrůda vyšlechtěna v Polsku se středně velkými kulovitými plody. Barvu mají světle žlutou, v plné zralosti až tmavě oranžovou, lesklou. Dužina je velmi sladká, aromatická, výborná, pronikavá. První sklizeň je v červnu, druhá od srpna až do října. Jantar roste vzpřímeně a tvoří šlahouny od 1 - 1,5 metru. Výborná dezertní odrůda vhodná především k přímému konzumu.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: Provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.