Maliník GLEN AMPLE - kontejner

Skotská velkoplodá beztrnná odrůda maliníku, plodí během celého léta
Kód: 235,51
Dostupnost: připravujeme na jaro 2021, již dnes můžete objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    110 Kč

Konzumní zralost:  červenec - září

Sklizeň: červenec - září

Tvar plodu: velký kuželovitý

Barva plodu: lesklá sytě červená

Dužnina: velmi sladká, aromatická, výborná

Použití: přímý konzum i další zpracování

Opylovači: samosprašná

Růst: polovzpřímený s dlouhými výhony

Skotská odrůda velkoplodého beztrného maliníku Glen Ample  plodí na  dlouhých polovzpřímených výhonech, od července až do září.  Plody jsou  velké, kuželovité, sytě červené, sladké a aromatické. Velmi vysoká plodnost. Odolnost proti chorobám a mrazům taktéž vysoká.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.