Maliník AUTUMN BLISS - kontejner

Pozdní odrůda velkoplodého maliníku
Kód: 235,71
Dostupnost: připravujeme na podzim 2021, lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost:   srpen - říjen

Sklizeň:   srpen - říjen

Tvar plodu:   velký až velmi velký kuželovitý

Barva plodu:   jasně červená

Dužnina:   velmi chutná, sladká, aromatická

Použití:   přímý konzum, dezerty

Opylovači:   samosprašná

Odrůda maliníku Autumn Bliss plodí na jednoletých výhonech velké až velmi velké maliny. Dozrávají od srpna až do pozdního podzimu. Plody jsou jasně červené, pevné, velmi aromatické a chutné. Odrůda Autumn Bliss dorůstá do výšky asi 2 metry.

Výsadba malin: Sazenice maliníku Autumn Bliss vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny , pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí.Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohybání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.