Maliník ALL GOLD - kontejner

Golden Bliss nebo-li Allgold, žlutoplodá odrůda maliníku plodící od konce července až do prvních mrazíků
Kód: 235,54
Dostupnost: připravujeme na podzim 2021, lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost: konec července až do prvních mrazíků

Sklizeň: konec července až do prvních mrazíků

Tvar plodu: středně velký  kuželovitý 

Barva plodu: žlutá

Dužnina: velmi sladká, aromatická, výborná

Použití: dezertní odrůda, přímý konzum

Opylovači: samosprašná

Růst: vzpřímený, nevyžaduje oporu

Anglická žlutoplodá odrůda maliníku Allgold (Golden Bliss)  plodí na jednoletých vzpřímených výhonech, ale zaplodí i na loňských v polovině července. Výhony jsou středně hustě otrněné. Plody jsou středně velké, kuželovité, žluté, sladké a aromatické. Odrůda je oblíbená u dětí pro svou barvu a chuť. Využívána především na dezerty a k přímé spotřebě.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.