Levandule - Arctic snow

Levandule Arctic Snow patří mezi novější odrůdu která vznikla v Anglii. Má husté hrozny vonných, čistě bílých květů, jejichž vůně je příjemně aromatická a jemná.

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Ostrožská Nová Ves
Kategorie: OKRASNÉ DŘEVINY

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč
Lavandula ang. "Arctic snow"

 

Výška: 30 - 40 cm

Květ: čistě bílý s krémovým kalichem, kvete od června do konce července

Vůně: aromatická, příjemná

 

Novější odrůda bílé levandule s kompaktnějším růstem a sivě zeleným olistěním, která vznikla v Anglii. Je to stálezelená dřevnatějicí trvalka s hustými hrozny vonných čistě bílých květů, která kvete od června do července.

Listy má úzké, vstřícné, stříbřitě-zelené, aromatické. Levandule Arctic Snow vyžaduje plné slunce a výživnou, spíše vápenitou, dobře propustnou půdu. Dorůstá výšky 40 - 50 cm a šířky 50 - 60 cm. Rostlinu na jaře sestřihneme na 20-25 cm, tím docílíme kompaktního tvaru a bohatší kvetení.

Použití najde ve větších skalkách a volných přírodních partiích, zvláště stepního charakteru. Dá se samozřejmě použít také v aromatických a bylinkových zahrádkách. Vhodná také pro obruby a nízké živé plůtky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím