Kiwi - ISSAI

Kiwi Issai je samosprašná odrůda minikiwi, bujně rostoucí, oblíbená liána s voňavými květy a velmi chutnými plody. Latinsky ACTINIDIA ARGUTA "Issai"
Kód: 228,03
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Kiwi
Vaše cena:    120 Kč

Konzumní zralost:   říjen, listopad

Sklizeň:   od konce září do poloviny listopadu

Tvar plodu:   podlouhlý jako švestka

Barva plodu:   jasně zelená

Dužina:   sladká, výborné chuti

Samosprašné kiwi Issai pochází z východní Asie. Je to otužilá popínavá rostlina, která musí mít oporu, po níž se bude plazit. Například pergolu, sloupy, zahradní altány nebo plotové konstrukce. Dorůstá do výšky až 4 m. Je velmi odolná mrazům až do -30°C, mladé rostlinky jsou ovšem citlivé k namrzání dřeva. Issai upřednostňuje půdu úrodnou, dobře propustnou, slabě kyselou, slunečné stanoviště, nejlépe na jižní, jihozápadní straně. Kvete v červnu bílými voňavými květy, které lákají včely a čmeláky. Plody kiwi Issai se vytvářejí na dvouletém dřevě. Mají vysoký obsah vitaminu C, až 5 krát více než černý rybíz. Jsou velké asi jako švestka, jasně zelené, bez semínek, 4,5 cm dlouhé a nemusí se loupat. Chuť je vyvážená, sladká. Ovoce sklízíme od konce září do poloviny listopadu. Bohatá úroda nastupuje již v prvním roce po výsadbě. 

Nabízíme rostliny kontejnerované, které je možné vysazovat téměř kdykoliv. Kiwi potřebuje pro svůj růst oporu u jižní nebo jihovýchodní stěny, nebo plotu, lze jej pěstovat i podobně jako vinnou révu. Rostliny vyžadují propustnou půdu s dobrou zásobou živin. Přihnojujeme v předjaří například Cereritem.