Hrušeň Wiliamsova červená - kontejner

Hrušeň Wiliamsova červená je letní odrůda hrušní s kvalitní dužinou, vhodná pro drobnopěstitele. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi, lze rezervovat
Kategorie: Letní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Kořenový bal: kontejner

Konzumní zralost:   konec srpna - zač. září

Sklizeň:   konec srpna - zač. září

Tvar plodu:   středně  velký, delšího tvaru

Barva plodu:   žlutozelená překrytá rozmytou červení

Dužnina:   bílá, sladce navinulá, velmi šťavnatá

Použití:   přímý konzum

Opylovači:   Boskova lahvice, Konference, Charneuská, Clappova, Červencová. INKOMPATIBILITA S AVRANŠSKOU!

Růst:   roste středně bujně, později slabě, tvoří úzkou korunu

Hrušeň Wiliamsova červená vyžaduje humózní půdy s dostatkem vláhy,. Plody jsou středně velké, delšího tvaru, žlutozelené překryté rozmytou červení. Dužina je bílá, sladce navinulá, velmi šťavnatá. Sklízí se na přelomu srpna a září a nelze skladovat. Je určena k okamžité konzumaci. Plodnost hrušně Wiliamsova červená je brzká, střední a pravidelná. Odolnost vysoká proti strupovisti, nízká k mrazu. Vhodná pro pěstování v teplejších oblastech. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Boskova Lahvice, Konference, Charneuská, Clappova, Červencová. INKOMPATIBILITA S AVRANŠSKOU!

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím