Asijská hrušeň Hosui - kontejner

Podzimní odrůda asijské hrušně, určená do středních a teplých poloh s dostatkem vláhy. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Asijské hrušně
  podnož hrušeň Kavkazská

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Dužnina:   žlutavě bílá, sladce navinulá, šťavnatá, jemná, měkká

Použití:   přímá konzumace i další zpracování                      

Růst:   růst je středně bujný, koruna rozložitá s pravidelně obrůstajícími větvemi

Kořenový bal: kontejner

Podzimní odrůda asijských hrušní, původem z Japonska z roku 1972. Plodnost je brzká, velká, pravidelná. Plody jsou středně velké, kulovitého tvaru, jemně rzivé barvy s tečkovaným pokrytím. Dužnina je žlutavě bílá, sladce navinulá, šťavnatá, jemná měkká. Sklízí se koncem srpna. Konzumní zralost od září do října. Pro dosažení větších plodů doporučujeme probírku. Tato asijská hrušeň je odolná proti napadení strupovitostí. Vhodná do teplých a středních poloh.

Výsadba asijské hrušně Hosui: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec)Proti rzi hruškové provedeme ochranu při rašení přípravkem Flin plus dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím