Angrešt stromkový Nesluchowski

Raná odrůda angreštu s velmi velkými červenými plody.

Skladem: Ano, k osobnímu odběru od 12. září
Dostupnost: připravujeme na podzim 2019, již dnes můžete objednat
Kategorie: Angrešt
  podnož Meruzalka zlatá

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: začátek července

Sklizeň: začátek července

Tvar plodu: velýé až velmi velký oválný

Barva plodu: tmavěčervená, lesklá

Dužina:  šťavnatá, sladkokyselá, aromatická, velmi chutná

Použití: přímý konzum, konzervace

Odrůda angreštu původem z Ukrajiny. Jedná se o ranou odrůdu angreštu, růst je bujný, tvoří rozložitou korunu. Plodnost je brzká, vysoká a pravidelná patří mezi nejranější odrůdy. Plody jsou velké až velmi velké, atraktivní, chutné. Odrůda je vysoce odolná mrazu i padlí americkému.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin  pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám:  Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit)

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím