Motýlí keř - Snow White

Buddleia davidii 'Snow White' je opadavý keř, dorůstá do výšky 0,5 - 1 m. Díky své velikosti vhodný i do těch nejmenších zahrádek.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: OKRASNÉ DŘEVINY

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Buddleja davidii 'Snow White'

Květ: bílý, kvete červenec - září

Buddleia davidii 'Snow White' je opadavý keř řadící se do čeledi Scrophulariaceae – krtičníkovité. Dorůstá do výšky 0,5 - 1 m a vytváří rozložitý keř s obloukovitě převisajícími větvemi. Jemně chloupkaté listy jsou šedozelené. Nejkrásnější je ale keř v období kvetení. Od července rozkvétají drobné, trubkovité, čistě bílé květy. Tyto květy velice pěkně voní a svou vůní lákají motýly. Proto je komule často nazývána „motýlí keř“. Rostliny je vhodné na konci zimy seříznout na dva až tři pupeny, aby spolehlivě obrazily a vytvořily bohatý keř.

Motýlí keř není náročný na pěstování. Nejlépe roste na stanovišti v živné, propustné půdě. V polostínu je kvetení méně intenzivní. Kultivar 'Snow White' je díky své velikosti vhodný i do těch nejmenších zahrádek, k osazování skalek nebo k pěstování v nádobách.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím