Motýlí keř - Snow White

Buddleia davidii 'Snow White' je opadavý keř, dorůstá do výšky 0,5 - 1 m. Díky své velikosti vhodný i do těch nejmenších zahrádek.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: OKRASNÉ DŘEVINY

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Buddleja davidii 'Snow White'

Květ: bílý, kvete červenec - září

Buddleia davidii 'Snow White' je opadavý keř řadící se do čeledi Scrophulariaceae – krtičníkovité. Dorůstá do výšky 0,5 - 1 m a vytváří rozložitý keř s obloukovitě převisajícími větvemi. Jemně chloupkaté listy jsou šedozelené. Nejkrásnější je ale keř v období kvetení. Od července rozkvétají drobné, trubkovité, čistě bílé květy. Tyto květy velice pěkně voní a svou vůní lákají motýly. Proto je komule často nazývána „motýlí keř“. 

Výsadba: komuli vysazujeme do humózní propustné půdy na slunečné teplé stanoviště. Má mělký kořenový systém, je tedy dobré ji zamulčovat než okopávat. Je vápnomilná, na zimu přivápníme, na jaře přihnojíme plným hnojivem, v létě již nehnojíme. Lze ji pěstovat i v podhorských oblastech, tady ji ovšem na zimu přihrneme ke spodní části rostliny, aby nedošlo k namrznutí. Po odeznění posledních mrazů provedeme hluboký sestřih cca 50 cm od země.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím