Meruňka Pisana

Žlutočervená odrůda meruněk s pozdním nástupem kvetení. Samosprašná

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

190 Kč

Cena bez DPH: 165,22 Kč

Konzumní zralost:   konec srpna (kolem 20.8.)

Sklizeň:  konec srpna (kolem 20.8.)

Tvar plodu:   středně velký až velký (55,9 g) kulovitý

Barva plodu:   žlutočervená

Dužnina:   sladkokyselá, výborné chuti, lehce oddělitelná od pecky

Použití:   přímý konzum, transport - NEOTLAČUJE SE

Růst:  středně bujný

Atraktivní odrůda s pozdní dobou kvetení (cca 29.3. - 17.4.). Plody meruňky Pisana jsou středně velké až velké, žlutočervené barvy. Dužnina sladkokyselá, tuhá, výborné až vynikající chuti, lehce oddělitelná od pecky. Vyhledávaná pro pozdní nástup kvetení.  Odolnost proti mrazu je vysoká, monilii odolná, tolerantní k šarce. Vhodná pro pěstování i v okrajových oblastech. Samosprašná

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných meruněk je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím