Malinoostružina Boysenberry

Beztrnná odrůda malinoostružiny s velkými podlouhlými plody.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Malinoostružiny

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Konzumní zralost:   zač. Července- srpen

Sklizeň:   zač. Července- srpen

Tvar plodu:   velký, podlouhlý

Barva plodu:   červená - tmavě červená

Dužnina:   sladkokyselá, aromatická, velmi chutná

Použití:   přímý konzum, i další zpracování 

Opylovači:   samosprašná

Boysenberry je brzy dozrávající malinoostružina, která plodí na dvouletých postranních výhonech. Sklizaň začíná v červenci a trvá přibližně 4týdny. Plody jsou velké, podlouhlé, tmavě červené velmi chutné. Vhodné pro přímý konzum, džusy, džemy a koláče. Odrůda vysoce odolná mrazům.

Výsadba malinoostružin: Sazenice malinoostružiny Boysenberry vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Růst: silný, výhony jsou polovzpřímené, nutno vyvazovat k opoře


Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím