Hrušeň Isolda

Hrušeň Isolda je česká letní odrůda hrušní s atraktivními plody, vhodná do středních i vyšších poloh.


Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Letní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

160 Kč

Cena bez DPH: 139,13 Kč

Konzumní zralost:   do konce srpna

Sklizeň:   začátek srpna

Tvar plodu:   velký, nesouměrný

Barva plodu:   žlutá překrytá červeným líčkem

Dužnina:   bílá, nasládlá, jemná

Použití:   přímý konzum

Růst:   odrůda se středně bujným růstem a lehce rozložitou korunou

Opylovači: Clappova, Amfora, Konference

Hrušeň Isolda je odrůda s atraktivním vybarvením. Plody dozrávají začátkem srpna, dají se skladovat dva týdny, jsou velké, nesouměrného tvaru, žluté, překryté červeným rozmytým líčkem. Dužina hrušně Isolda je bílá, nasládlá a jemná. Vhodná pro pěstování ve středních a vyšších polohách. Střední odolnosti proti strupovitosti a nízkým teplotám. Využití hlavně pro přímý konzum. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Clappova, Amfora, Konference.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

OchranaU jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím