Zakrslá třešeň Tamara

Pozdní odrůda třešní s velkými atraktivními plody.

Skladem: Ano
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy třešní
  podnož Gisela 5

300 Kč

Cena bez DPH: 247,93 Kč

Konzumní zralost: 6. třešňový týden (26.7. - 8.8.)

Sklizeň: 6. třešňový týden

Tvar plodu: velký až 12g

Barva plodu: červená

Dužnina: pevná, chutná, růžová, šťavnatá

Třešeň Tamara je kříženec odrůd Krupnoplodnaja a Van. Plodnost je raná, dobrá. Je citlivá na moniliovu hnilobu a středně citlivá na pukání plodů. Strom dorůstá díky podnoži Gisela 5 maximálně do výšky 3,5m.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím