Vinná réva Zlatý muškát - kontejner

Zlatý muškát patřící k nejstarším odrůdám vinné révy

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Vinná réva stolní

170 Kč

Cena bez DPH: 147,83 Kč

Konzumní zralost: konec srpna až přelom září a října

Sklizeň: od konce srpna

Tvar plodu: středně velký válcovitý nebo válcovitě kuželovitý

Barva plodu:  žlutá bobule

Dužnina: šťavnatá, velmi aromatická

Muškát zlatý (synonyma Muškát žlutý, Muskat belyj, Muskat ljunel, Ladannyj, Chungi, Gelber Muskateller, Schmeckender, Katzendreckler, Muscat blanc, Muscat de Lunel, Sárga muskotály, Bárzsing, Szagos veirer, Tamifiosä rominesca, Joenicä, Bjala tamjanka, Moscatel menudo bianco, Zoruna, Moscatello bianco). Patří k nejstarším odrůdám vinné révy. Jeho pravlastí je Sýrie, Egypt a arabské oblasti. 1941 zapsána v Listině povolených odrůd. Hrozen má středně velký, asi 14 cm dlouhý, 120 g, válcovitý nebo válcovitě kuželovitý, velmi hustý. Dozrává od konce srpna až do přelomu září a října.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: univerzální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.

 

 

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím