Vinná réva MELINDA - kontejner

Stolní odrůda vinné révy s velkými křídlatými hrozny, velkými šťavnatými tmavěmodrými bobulemi harmonické chuti
Kód: 266,11
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní
Vaše cena:    180 Kč

Konzumní zralost: začátek září

Sklizeň: začátek září

Tvar plodu: velký křídlatý hrozen

Barva plodu: velká tmavěmodrá bobule

Dužnina: šťavnatá, harmonická, výborná

Kořenový bal: kontejner

Nenáročná modrá odrůda stolní vinné révy Melinda s velkými křídlatými hrozny, velkými šťavnatými tmavěmodrými bobulemi harmonické chuti. Dozrávají začátkem září. Vhodná pro přímý konzum. Velmi dobrá odolnost proti chorobám.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy Melinda vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve vodorovné poloze.

Ochrana: univerzální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.