Švestka Tegera - v kontejneru

Samosprašná raná pološvestka s vysokou plodností. V kontejneru
Kód: 257,31
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy švestek
podnož Myrobalán
Vaše cena:    280 Kč

Konzumní zralost:   2. pol. července

Sklizeň:   2. pol. července

Tvar plodu:   velký, oválný

Barva plodu:   modrofialová, jemně ojíněná

Dužnina:   bíložlutá, velmi sladká, aromatická

Použití:   k všestrannému využití

Růst: bujně rostoucí

Kořenový bal: kontejner

Raná odrůda švestek s vysokou a pravidelnou plodností. Plody jsou velké, modré s bíložlutou velmi sladkou dužinou, dobře oddělitelnou od pecky, vhodná k všestranému využití. Odolná mrazu, vhodná do všech oblastí. Samosprašná

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.