Rybíz stromový růžový Lubava

Dezertní odrůda růžového rybízu.

Skladem: Ano, k osobnímu odběru od 12. září
Dostupnost: připravujeme na podzim 2019
Kategorie: Rybíz stromkový
  podnož Meruzalka zlatá

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: červenec

Sklizeň: červenec

Tvar plodu:  hrozen středně dlouhý s velkými kulovitými bobulemi

Barva plodu: růžová

Dužnina:  sladkokyselá, aromatická

Středně bujně rostoucí odrůda růžového stromkového rybízu. Vyžaduje hluboké úrodné půdy. Hrozen je středně dlouhý s velkými kulovitými bobulemi růžové barvy. Dužina je sladkokyselá a aromatická. Vysoce odolný chorobám. Všestranné využití, vhodný i pro velkovýrobu. 

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2  -3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím