Ostružiník Čačanská beztrná

Beztrnná ostružina s polovzpřímeným růstem, netrpí chorobami. Velké sladké plody.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ostružiny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Konzumní zralost:   srpen, září

Sklizeň:    srpen, září

Tvar plodu:    velký podlouhlý vážící 7,5 g

Barva plodu:   lesklá černá

Dužina:    aromatická, barví

Použití:   všestranné

Růst:   středně vzrůstná

Ostružina Čačanská beztrná je odrůda původem ze Srbska, velmi odolná chorobám s polovzpřímeným růstem a velmi velkými, sladkými plody. 

Výsadba ostružin: Sazenice ostružin vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím