Moruše bílá - Pakistan Giant

Samosprašná odrůda s extrémně dlouhými kaštanovými až černými plody

Skladem: Ne, bude naskladněno začátkem září
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019, již dnes můžete objednat
Kategorie: NETRADIČNÍ OVOCE

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   červen - začátek srpna

Slizeň: červen - začátek srpna

Tvar plodu: 60 - 120 mm dlouhý 

Barva plodu:  kaštanová, rubínově červenofialová až černá

Dužina: velmi sladká, chutná, malinová

Moruše Pakistan Giant je dezertní odrůda, dorůstá dovýšky cca 9 m. Má extrémně velké, dlouhé 60 - 120 mm, sladké plody. Barva je od kaštanové přes rubínově červenofialovou až po černou. Plodí od června do začátku srpna, vrchol sklizně je začátkem července.

Moruše, u nás kdysi hojně pěstovaná, dnes již skoro zapomenutá. Je příbuzná fíkovníku, vhodná do teplejších vinorodých oblastí, mrazuvzdorná do -20°C, snese i delší sucho. Keře rostou do výšky 3 – 4 m, strom potom do výšky 9 i více metrů. Velké listy dělají z této rostliny také dekorativní dřevinu. Kvete v květnu až červnu. Kaštanové, rubínově červenofialové  až černé plody jsou velmi sladké, chutné, malinové. Mají velké množství cenných zdraví prospěšných látek, vitaminy C, E a B. Obsah železa v bobulích moruše je srovnatelný s hovězí svíčkovou! Zralé ovoce zpracováváme na sirupy, šťávy, marmelády a víno. Pozor na velice účinné barvivo, které jen těžko pouští, ovšem na obarvení vína je zcela ideální.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím