Mini nektarinka Rubis - kontejner

Zakrslá odrůda nektarinek, plody velikostně srovnatelné s klasickými nektarinkami. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Zakrslé odrůdy nektarinek
  podnož Rakonievická

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Konzumní zralost:   červenec

Sklizeň:   červenec

Tvar plodu:   velký,  oválný

Barva plodu:  žlutá, lesklá

Dužnina:   žlutá, sladká, částečně odlučitelná od pecky, výrazné chuti

Kořenový bal: kontejner

Zakrslá odrůda nektarinek s velkýmy plody. Samosprašná, zraje v průběhu července. Plody jsou velké, žluté, šťavnaté se žlutou dužinou. V době květu velké sytě růžové, dekorativní květy. Vhodná pro klasickou výsadbu, ale i pro výsadbu do květináčů, skalek, teras.... Nektarinka je odolná mrazu.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby nektarinek je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Nektarinky vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti nektarinek se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím