Maliník Meeker - kontejner

Novinka mezi maliníky s velmi vysoku plodností

Skladem: Ne, bude naskladněno začátkem září
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019, již dnes můžete objednat
Kategorie: Maliny

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Konzumní zralost: červenec

Sklizeň: červenec

Tvar plodu: velký kuželovitý

Barva plodu: sytě červená

Dužina: sladká, aromatická

Použití: přímý konzum, dezerty

Maliník Meeker roste polovzpřímeně, má středně husté větvení a drobně otrněné výhony. Plody jsou velké, tvarově vyrovnané, kuželovité. Barva sytě červená. Sklízí se celý měsíc červenec. Maliny jsou chuťově výborné, sladké, aromatické. Vysoce odolný proti napadení houbovými a kořenovými chorobami, středně odolný mrazu. Vhodný do všech pěstitelských oblastí.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím