Maliník Héritage - kontejner

Odrůda maliníku se sladce navinulými a chutnými plody, hlavní plodnost vytváří na jednolet&ya

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Maliny

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Konzumní zralost: polovina srpna až do prvních mrazíků

Sklizeň: polovina srpna až do prvních mrazíků

Tvar plodu: kuželovitý, středně velký

Barva plodu: sytě červená

Dužnina: velmi sladká, aromatická, výborná

Použití: džemy, kompoty a šťávy

Opylovači: samosprašná

Růst: vzpřímený, středně vysoký (do 1,5m) se středně silnými výhony.

Odrůda vyšlechtěna v USA, je dvakrát plodící, plodí na jednoletých vzpřímených výhonech. Výhony jsou otrněné krátkými, ostrými, hnědozelenými trny. Hlavní plodnost je na jednoletých výhonech, ale zaplodí i na loňských výhonech v polovině července. Plody jsou středně velké, sladké, tmavě červené. Odrůda je oblíbená pro vysoké výnosy a velikost plodů.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny , pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, osdstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned u země, jedl¨noleté zakrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6-8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

.

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím