Maliník HEBAN - kontejner

Odrůda maliníku s purpurovými až černými výbornými plody
Kód: 235,84
Dostupnost: připravujeme na podzim 2021, lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    150 Kč

Konzumní zralost: červen, srpen

Sklizeň: červen, srpen

Tvar plodu: středně velký až velký, oválný až kuželovitý

Barva plodu: purpurová až černá

Dužnina: lehce kyselá až nasládlá, lahodná

Použití: přímý konzum, dezerty, šťávy

Opylovači: samosprašná

Maliník Heban, synonymum "černá Polka", je polská dezertní odrůda černé maliny. První plození je od poloviny června na dvouletých výhonech, od konce července pak plodí na jednoletém dřevě. Plody jsou purpurové až černé, středně velké až velké, oválné až kuželovité. Chuť lehce kyselá až nasládlá, velmi dobrá. 

Výsadba malin: Sazenice maliníku vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí.Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohybání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.